UŞAK ULUSLARARASI HALI FESTİVALİ

May 04, 2015 tarihinde Haberler eklendi
Uluslararası Uşak Halı Festivali Etkinlik Takvimi

Uşak Belediyesi kentin marka değeri olan Uşak Halılarının tanıtımı için tarihinde bir ilki gerçekleştirerek 8 - 10 Mayıs 2015 tarihleri arasında Uşak Uluslararası Halı Festivali'ni düzenliyor. Uşak’ta 'Uşak Halısı' temalı ilk festivali gerçekleştireceklerine dikkat çeken Belediye Başkanı Nurullah Cahan, bunun bir başlangıç olacağını ve her yıl halıların tanıtımı adına daha kapsamlı çalışmalar yapacaklarını belirtti.

Uşak Uluslararası Halı Festivali kapsamında 8- 9-10 Mayıs 2015 tarihlerinde halı temalı resim sergileri, paneller, halı sergisi ve yöresel yemek yarışması yapılacak. Kardeş şehirlerimiz olan Offenbach ve Charleroi'den gelen katılımcılarımız Uşak Halısını tanıyıp yurt dışında tanıtacaklar.

Uşak halıları için durmaksızın çalıştıklarını ve tanıtım atağına geçtiklerini ifade eden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, bu nedenle projelere hayat vermeye başladıklarını söyledi. "Uşak halılarını festival ile daha iyi anlatacağız” diyen Cahan, "Etkili tanıtım çalışmaları ile halılarımıza talep patlaması gelmekle beraber, dokuyucu sayımızı iki katına çıkardık. Tanıtımı daha etkili yapmak adına ilk defa festival düzenleyerek önemli bir adım atmış olacağız. Festivalimiz her yıl daha da renkli hale gelecek." şeklinde konuştu.

Uşak Uluslararası Halı Festivali etkinliklerinden Ressam Dilek Saydam'ın Bir İmgenin Öyküsü: Uşak Halısı isimli resim sergisi ve Yöresel Yemek Yarışması Uşak Belediyesi Kent Tarihi Müzesinde gerçekleştirilecektir.

Son Değiştirme: May 05, 2015
  • Ziyaretler: 4344
  • (Mevcut Oylama 0.0/5 Yıldız) Toplam Oylama: 0
  • 0 0

Yorum Yazılmamış...

Yanıtla