UŞAK KENT TARİHİ MÜZESİ YENİ MÜZELERE ÖRNEK OLUYOR

April 09, 2015 tarihinde Haberler eklendi

Manisa'nın Turgutlu ilçesi Belediye Başkanı Turgay Şirin ,Belediye başkan yardımcısı Çetin Akın ve beraberindeki heyet Turgutlu'ya yapılacak olan kent müzesi öncesinde Uşak kent tarihini incelemek için Uşak Belediyesinin misafiri olarak ilimize geldi. Başkan Şirin'i Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ karşıladı. Sıcak bir sohbet havasında gecen ziyarette Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin Belediye Başkanı Hakan Uludağ'dan belediyenin genel çalışmaları ve kent tarihi müzesi hakkında bilgi aldı. 
Ziyarette Kent Tarihi Müzesini gezen Başkan Şirin ve beraberindeki heyete Uşak Belediyesi Kent Tarihi Müzesi Sorumlusu Haydar Doğan tarafından müzedeki eserler, müzenin bölümleri ve işleyişi hakkında bilgi verildi. Ziyaret sonrasında konuşan Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ belediye olarak kültürel alanda Uşak'ın değerlerini öne çıkaracak çok çeşitli çalışmalar yaptıklarını söyledi. Uludağ özellikle Uşak Halısı konusunda halının tarihi ve kültürel değerini ön plana çıkaracak , kentin marka değeri haline gelecek çalışmalar yaptıklarını söyledi. Uşak Kent Tarihi Müzesinin önemli bir uğrak yeri olduğunu söyleyen Belediye Başkan yardımcısı Hakan Uludağ " Uşak Kent Tarihi Müzesi son dönemde yeni kurulacak müzelere örnek teşkil ediyor bu anlamda sık sık inceleme ziyaretleri yapılan bir müze haline geldi içeriği biz her geçen gün zenginleştiriyoruz" dedi. Uludağ; müzenin gelişmesi için çalışmaların sürdüğünü söyledi. 

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin ise Uşak Belediyesi ve Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ'a gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum diyerek sözlerine şöyle devam etti. Turgutlu ilçemizde kent tarihi müzesini yapmayı planlıyoruz tarihi bir konağı restore ederek kent müzesi yapacağız uşak kent tarihi müzesini incelemek ve çalışmaları yerinde görmek için Uşak'a geldik. Uşak Kent Tarihi Müzesi gerçekten örnek olacak bir yapıya sahip bizde Turgutlunun geçmişindeki yaşanmış anıları bünyesinde barındıran objeleri müzemize taşımak istiyoruz dedi. Ziyaretin ardından Belediye Başkan yardımcısı Hakan Uludağ Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin'e Uşak Kent Tarihi Müzesinde bulunan basılı yayınların yer aldığı Uşakla ilgili kitaplar ve kenti tanıtan materyaller hediye etti.Son Değiştirme: April 09, 2015
  • Ziyaretler: 4024
  • (Mevcut Oylama 0.0/5 Yıldız) Toplam Oylama: 0
  • 0 0

Yorum Yazılmamış...

Yanıtla