Kutsal Emanetler Fotoğraf Sergisi Açilişi

April 14, 2015 tarihinde Haberler eklendi

Peygamber Efendimiz (s.a.v) doğum günü münasebetiyle 14-20 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinleri kapsamında Uşak Müzesi Müdürlüğü tarafından "Kutsal Emanetler” fotoğraf sergisi açıldı. Müzemizde düzenlenen serginin açılışını Uşak Valisi Seddar Yavuz yaptı. Açılışa İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Dalkıran, Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder ,Uşak Müftüsü Fuat Altındaş katıldı.
Vali Yavuz yaptığı konuşmada"Birlikte yaşamak ve hoşgörü sahibi olmak, görüş ve düşüncesi ne olursa olsun insana insan gibi bakmak, bizim medeniyetimizin ve Hz. Peygamber’in dünyaya vaaz ettiği en önemli husustur”dedi.


Topkapı Sarayı Mukaddes Emanetler Dairesi'nde sergilenen eserlerden 35 adedinin fotoğrafının bulunduğu sergimiz 14- 20 Nisan tarihleri arasında ziyarete açıktır.

Tasavvuf Musikisi dinletisi eşliğinde sergiyi gezen misafirlerimize Peygamber Efendimiz(S.A.V.)'e duyulan muhabbetin sembolü olan güller hediye edildi ve lokma dağıtıldı.


Bu anlamlı sergiyi düzenleyen Uşak Arkeoloji Müzesi Müdürü Sabiha Erir Pazarcı ve Arkeoloji Müzesi çalışanlarına teşekkür ederiz.
Son Değiştirme: April 14, 2015
  • Ziyaretler: 3391
  • (Mevcut Oylama 5.0/5 Yıldız) Toplam Oylama: 2
  • 1 0

1 Yorumlar

Yanıtla